Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Електронні гроші в торгівлі

September 18, 2015

НБУ розглянув лист стосовно питань, пов'язаних розрахунків електронними грошима в Україні, і повідомляє абсолютно неймовірну інформацію:

Про використання електронних грошей суб'єктами господарювання

Особливості випуску електронних грошей і здійснення операцій з ними встановлені ст.15 Закону України «Про платіжні системи та переказ коштів в Україні» (далі - Закон) та Положенням про електронні гроші в Україні (далі - Положення), затвердженим постановою Правління НБУ від 04.11 .2010 р № 481, із змінами, внесеними постановою Правління НБУ від 19.06.2014 р № 378.

Відповідно до п.1.3 Положення користувач - фізична особа або суб'єкт господарювання, який є власником електронних грошей і має право використовувати їх для придбання товарів і здійснення переказів з урахуванням обмежень, встановлених цим Положенням.

Згідно з вимогами вищевказаного законодавства України суб'єкт господарювання може бути як користувачем електронних грошей, так і приймати електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги. Відповідно до вимог п.2.4 Положення для користувачів, у тому числі і користувачів - суб'єктів господарювання, встановлені обмеження в частині суми:

електронних грошей на електронному пристрої, що перебуває в розпорядженні користувача (для поповнюваних електронних пристроїв сума не повинна перевищувати 8000 грн., а для непоповнювані електронних пристроїв ця сума не повинна перевищувати 2000 грн.);

на яку користувачі (в тому числі суб'єкти господарювання) мають право використовувати електронні гроші для здійснення розрахунків за допомогою електронного пристрою, який поповнюється і перебуває в розпорядженні користувача (до 35000 грн. протягом календарного року).

Для торговців (суб'єктів господарювання), які беруть від користувачів електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги, Законом та Положенням не встановлені обмеження по сумі електронних грошей, яка може знаходитися на електронному пристрої. Беручи до уваги викладене, якщо суб'єкт господарювання - торговець намір приймати електронні гроші як оплату за товари, роботи, послуги (продавець) і бути одночасно користувачем, банк-емітент повинен розділити функції цього суб'єкта господарювання та відкрити йому окремі облікові записи (електронні гаманці і т.п.): як торговцю - для прийому електронних грошей від користувачів в якості оплати за товари, роботи, послуги і як користувачу - для покупки електронних грошей та здійснення оплати товарів, робіт, послуг з урахуванням обмежень, встановлених Законом та Положенням.

Крім того, повинні зазначити, що користувачами електронних грошей, правила яких узгоджені з НБУ («ГлобалМані» і «МопеХу»), є не тільки фізичні особи, як зазначено в розглянутому листі, а й суб'єкти господарювання.

Про прийом електронних грошей суб'єктами господарювання в якості оплати за товари, роботи, послуги

Пунктом 15.1 ст.15 Закону встановлено, що суб'єкт господарювання, який приймає електронні гроші як оплату платежу за товари, роботи, послуги, має право використовувати отримані електронні гроші виключно для обміну на безготівкові грошові кошти або повертати їх користувачам у разі повернення ними відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів» товарів, придбаних за електронні гроші. Таким чином, отримані від користувачів електронні гроші торговець має право обміняти на безготівкові грошові кошти у агента за розрахунками або пред'явити до погашення емітенту в обмін на безготівкові грошові кошти, які повинні зараховуватися агентом за розрахунками та / або емітентом на власний поточний рахунок торговця, відкритий в банку (за виключенням сум електронних грошей, повернутих користувачеві відповідно з цим Законом). Отже, здійснюючи продаж товарів, робіт, послуг за електронні гроші, торговці на кінцевому етапі отримують на власний рахунок у банку безготівкові грошові кошти. Сплата податків до бюджету здійснюється з поточного рахунку суб'єкта господарювання відповідно до вимог законодавства України.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Elektronni-groshi-v-torgivli-9591

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!