Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Експертна думка: При приватизації землі майно держпідприємств потрібно передати трудовим колективам

March 23, 2016

В ході приватизації в аграрному секторі надзвичайно важливим є забезпечення вирішення земельного питання і розвиток сільських територій. Таку думку висловили експерти.
«На сьогоднішній день більше 185 тис. га сільгоспземель перебувають в держпідприємствах, які перебувають у віданні Мінагропроду, з яких понад 120 тис. га в 93-х підприємствах, які можуть бути приватизовані», - пояснює проектний менеджер аграрної реформи Національної ради реформ Олег Проценко.
За його словами, 209 держпідприємств Мінагропроду знаходяться на стадії ліквідації, а 127 на стадії реорганізації. Крім того, понад 460 тис. га державних сільгоспземель перебувають в установах і підприємствах Національної академії наук України.
«Фактична цінність будь-якого держпідприємства в аграрній сфері виражається в наявності у нього сільгоспземель, які можна обробляти або задіяти в господарській діяльності», - підкреслив Олег Проценко.
В Україні досі діє заборона на відчуження будь-яким способом земель сільськогосподарського призначення державної власності.
«Тому, розроблена нами концепція передбачає не просто «сліпу» роздачу земель, а створення умов для передачі засобів виробництва і праці малому і середньому підприємництву для здійснення сільськогосподарської діяльності. Саме тому держава повинна передати трудовим колективам в першу чергу підприємства і надати право розпоряджатися їхньою подальшою долею», - пояснює експерт з аграрного та земельного права Дмитро Сімашко.
Саме концепція приватизації, яка розроблена експертами передбачає передачу разом із землею і майнових комплексів в розпорядження трудових колективів і тим самим сприяти розвитку сільських територій.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Pri-privatizacii-zemli-imushhestvo-gospredpriyatij-nuzhno-peredat-trudovym-kollektivam---ekspe.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!