Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Експерт розповіла, що робити українцям при недоплати пенсії

March 23, 2016

Згідно з діючими нормами українського законодавства, пенсіонери не повинні отримувати виплату менше ніж 1074 грн. Тому, в іншому випадку, громадяни мають повне право звертатися до суду з вимогою перерахунку.
З 1 вересня 2015 року Законом України "Про внесення змін до Закону України" Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 17 вересня 2015 року № 704-VIII розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшений до 1074 грн ( на 13,2 %). У зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму Пенсійний фонд зобов'язаний здійснити перерахунок складових пенсійної виплати, які визначаються виходячи з цієї величини. Згідно з діючими на сьогоднішній день нормам, виплату менше ніж 1074 грн пенсіонери отримуватимуть не повинні.
Якщо ж людині нараховується менша сума, йому необхідно звернутися із заявою до Пенсійного фонду і попросити перерахувати пенсію до розміру прожиткового мінімуму. Однак можливо і таке, що Пенсійний фонд відмовить у виконанні зазначеної вимоги. В такому випадку громадянину потрібно проконсультуватися у юристів, скласти позовну заяву і звертатися до суду.
Раніше в подібних випадках судами було винесено рішення на користь пенсіонерів, яким пенсійні фонди відмовлялися проводити перерахунок.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Ekspert-rasskazala-chto-delat-ukraincam-pri-nedoplate-pensii.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!