Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

А ви вже подали заяву на збільшення реєстраційного ліміту?

November 21, 2017

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які до 1 січня 2017 року застосовували спецрежим оподаткування згідно зі ст. 209 Податкового кодексу (далі – ПК) і перерахували суми ПДВ за грудень 2016 року з поточного рахунка на спецрахунок у банку.
Із цієї статті ви дізнаєтеся: коли такі сільгосппідприємства мають право подати заяву на збільшення реєстраційного ліміту та як скласти цю заяву.

У чому проблема
На початку року для сільгосппідприємств, які до 1 січня 2017 року були суб’єктами спецрежиму, склалася досить неоднозначна і неприємна ситуація.
Нагадаємо, із 1 січня 2017 року додаткові електронні рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – СЕА), на які такі підприємства повинні були перераховувати суми ПДВ, були заблоковані. Унаслідок цього сільгосппідприємства були позбавлені можливості перерахувати на ці рахунки суми ПДВ за спецрежимною декларацією за грудень 2016 року.
Це було зроблено незаконно. Адже згідно з п. 47 підрозд. 2 розд. ХХ ПК такі рахунки мали працювати до граничного строку сплати податкових зобов’язань за грудень (IV квартал) 2016 року. Тобто для місячних платників рахунки мали б закритися 31 січня, а для квартальних – 20 лютого 2017 року. Ми писали про це в коментарі до листа ДФС від 03.01.17 р. № 8/7/99-99-15-03-02-17 (див. «БАЛАНС-АГРО», 2017, № 2-3 с. 35).
Таким чином, фактично колишні спецрежимники не змогли виконати норми ПК щодо перерахування ПДВ на додаткові рахунки в СЕА за останній звітний період минулого року. Тому вони були вимушені перерахувати суми ПДВ, зазначені
в спецрежимних деклараціях за грудень (IV квартал) 2016 року, напряму з поточного рахунка на спеціальний рахунок у банку.
Оскільки кошти не пройшли транзитом через СЕА, сільгосппідприємства втратили реєстраційний ліміт (суму, на яку вони можуть зареєструвати податкові накладні в Єдиному реєстрі податкових накладних) в сумі, що була перерахована з поточного рахунка на спеціальний.
Адже реєстраційний ліміт збільшується лише на ту суму, яка проходить через СЕА.

Як вирішити проблему
Законом від 23.03.17 р. № 1988-VIII (далі – Закон № 1988, див. «БАЛАНС-АГРО», 2017, № 16, с. 3) цю проблему було вирішено. А саме: підрозд. 2 розд. XX ПК доповнено п. 60, згідно з яким реєстраційний ліміт збільшується на суму
коштів, перераховану сільгосппідприємствами із 1 по 30 січня з поточних рахунків на спецрахунки в банку
. Уточнено, що реєстраційний ліміт може бути збільшено одноразово на суму, яка не перевищує суми, що мала би потрапити на спецрахунок за даними декларації, тобто не більше показника рядка 18.2 спецрежимної декларації за грудень (IV квартал) 2016 року.
Для збільшення реєстраційного ліміту сільгосппідприємства повинні подати до центрального органу ДФС (тобто до органу ДФС в м. Києві) заяву в довільній формі. До заяви слід додати копії платіжних доручень, завірені в установленому порядку банком, які підтверджують таке перерахування.
Заява може бути подана особисто директором підприємства чи уповноваженою ним особою або надіслана рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладеного.

Зверніть увагу:
згідно із Законом № 1988 скористатися правом на збільшення реєстраційного ліміту, тобто подати заяву, можна тільки до 31 грудня 2017 року.

Законом № 1988 не передбачено строк, протягом якого орган ДФС повинен збільшити реєстраційний ліміт сільгосппідприємствам. Але Кабміну було доручено в місячний строк із дня набрання чинності Закону № 1988 (тобто до 15.05.15 р.) привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону. На жаль, Кабмін не затвердив відповідний документ, але сподіваємося, що норми Закону № 1988 будуть виконані і ДФС збільшить реєстраційний ліміт сільгосппідприємствам, які до 31 грудня поточного року подадуть відповідні заяви.

Для тих, хто що не встиг скласти та подати заяву на збільшення реєстраційного ліміту, у повній консультації "Баланс-Агро" № 44, який виходить з друку 27.11.17 р., ми покажемо зразок, як це зробити.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!