Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

25 грудня може стати ще одним офіційним святковим днем

December 8, 2016

Верховна Рада зареєструвала законопроект 5496 "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо святкових і неробочих днів".
Метою та завданням цього проекту Закону є визнання 25 грудня офіційним святковим днем в Україні.
Згідно зі статистичними даними Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України близько 23172 діючих релігійних православних, греко-католицьких і деяких інших християнських громад відзначають Різдво христове 7 січня за Юліанським календарем. Водночас на сьогодні в Україні нараховується близько 11000 релігійних католицьких і протестантських громад, що складає біля 30% від усіх релігійних організацій України, які святкують Різдво Христове за Григоріанським календарем, тобто 25 грудня. Таким чином, значна кількість віруючих України відзначає це релігійне свято в інший день, ніж визначений на законодавчому рівні як вихідний день. Крім цього, загалом у світі більшість християнських церков відзначає Різдво Христове саме 25 грудня. Для багатьох українців така дата також є прийнятною з огляду на оптимізацію святкування релігійного свята Різдва Христового, що супроводжується постом, та світського – Нового року.
Враховуючи зазначене, необхідно забезпечити права значної частини населення України на святкування Різдва Христового того дня, який відповідає їх релігійним та світоглядним переконанням, і долучити цей день до числа офіційних святкових днів України.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/25-dekabrya-mozhet-stat-eshhe-odnim-oficialnym-prazdnichnym-dnem.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!