Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

У середньому всі соціальні стандарти зростуть на 13 %

September 1, 2015

З 1 вересня 2015 року всі соціальні стандарти зростуть у середньому на 13%. Загалом же, внаслідок збільшення прожиткового мінімуму, зростуть понад 80 видів соціальних виплат, допомог, компенсацій, стипендій тощо для більше 12,5 мільйона громадян. Про це на брифінгу в Будинку Уряду повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

Павло Розенко підкреслив, що дострокове підвищення мінімальних соціальних стандартів стало можливим завдяки спільній роботі Президента, Уряду та парламентської коаліції.

Так, за словами Міністра, з 1 вересня прожитковий мінімум на одну особу буде становити 1330 гривень, для дітей до 6 років - 1167, для дітей віком від 6 до 18 років - 1455 грн, для працездатних осіб (що дорівнює мінімальній заробітній платі) - 1378 грн, для непрацездатних осіб (що дорівнює мінімальній пенсії) - 1074 грн.

Глава Мінсоцполітики також відзначив, що окрім розміру мінімальної зарплати буде підвищена ставка першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки. „Це дуже важливий показник для працівників культури, освіти, медицини, соціальної сфери, спорту тощо. Одне лише підвищення мінімальної зарплати не дає повноцінного збільшення заробітних плат”, - зауважив він.

Міністр пояснив, що „з 2009 року перший тарифний розряд відірвали від мінімальної заробітної плати, внаслідок чого оплата праці низькокваліфікованих працівників бюджетної сфери зростала більшими темпами, ніж оплата праці висококваліфікованих працівників”. „Уряд зараз міняє філософію цього процесу, філософію підходів до оплати праці. Ми будемо стимулювати збільшення заробітних плат висококваліфікованим працівникам, - наголосив Розенко. - Це означає, що більш кваліфіковані працівники бюджетної сфери отримають збільшення зарплати на 18%. Так, наприклад, заробітна плата вчителів у залежності від категорії зросте від 470 до 605 гривень”.

Павло Розенко також зауважив, що саме внаслідок підвищення мінімальних соціальних стандартів забезпечується підвищення рівня життя насамперед соціально незахищених верств населення. Індексація ж, за його словами, підвищує добробут більш заможних громадян.

 

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/U-serednomu-vsi-socialni-standarti-zrostut-na-13%25-9130

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!