Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

НКЦПФР посилила вимоги щодо входження цінних паперів до біржового реєстру

September 15, 2015

Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР) посилила вимоги щодо входження цінних паперів до біржового реєстру.

Відповідні зміни до "Положення про функціонування фондових бірж" оприлюднені на веб-сайті регулятора.

Відтепер для того, щоб акції емітента могли потрапити в перший рівень лістингу, його чистий дохід повинен перевищувати 1 млрд грн (крім банків), тоді як раніше достатньо було понад 100 млн грн. Для другого рівня лістингу цей поріг підвищений до 400 млн грн з 50 млн грн.

Мінімальний рівень середнього значення ринкової капіталізації емітента також підвищено: для першого рівня лістингу в 10 разів - до 1 млрд грн і для другого - в два рази, до 100 млн грн.

Крім того, частка акцій у вільному обігу для першого рівня лістингу повинна становити не менше 25% (раніше 15%) і у двох інвесторів сумарно не може бути більше 50% цієї частки.

До емітенту у вищому рівні лістингу висуваються також інші вимоги, у тому числі впровадження посади корпоративного секретаря, обов'язкова публікація фінансової звітності англійською мовою, крім українського, а також наявність договору з маркет-мейкером для підтримки ліквідності його цінних паперів. При цьому останній повинен не менше 70% часу торгового дня підтримувати двосторонні котирування, дотримуючись граничного спреда двостороннього котирування на рівні 5% і виставляючи безадресні заявки на купівлю / продаж обсягом не менше 20 тис. Грн (200 тис. Грн для боргового цінного паперу).

Більш жорсткі вимоги щодо входження до біржового реєстру передбачені також до емітентів корпоративних і муніципальних облігацій.

Крім того, змінами до положення передбачено, що фондова біржа, з метою розвитку середнього бізнесу в Україні, може створювати готельний сегмент позалістингових акцій нових інвестиційно привабливих компаній.

У цей сегмент можуть бути включені акції емітентів, які, крім усього іншого, існують не менше року і середнє значення ринкової капіталізації яких становить не менше 20 млн грн. Емітенту також рекомендовано дотримуватися принципів корпоративного управління та міжнародних стандартів складання фінансової звітності.

Іншими змінами НКЦПФР звузила рамки допустимого відхилення курсу цінних паперів в ході торгової сесії. Документом зокрема встановлено, що фондова біржа зобов'язана зупинити торги ЦБ першого рівня лістингу на 1:00, якщо протягом 10 хвилин зміна їх поточної ціни від підсумкової ціни попереднього торгового дня перевищило 10% (раніше 20%). Якщо зміна перевищує 30%, біржа повинна зупинити торги такими ЦБ до кінця дня. Для другого рівня лістингу відповідні пороги становлять 20% і 40%.

Як повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" директор фондової біржі "Перспектива" Станіслав Шишков, зазначені зміни вносяться паралельно з підвищенням вимог до бірж щодо розрахунку біржового курсу, які набирають чинності 7 листопада 2015.

Глава біржі вважає, що підвищені лістингових вимог, з одного боку очікувана тенденція: у біржовому реєстрі поступово буде скорочуватися кількість цінних паперів яким, можливо, і не слід перебувати в активах інвесторів, особливо - інституціональних. З іншого боку, такий радикальний підхід може посилити дефіцит біржового інструментарію.

"У травні наступного року набувають чинності зміни до закону" Про акціонерні товариства ", згідно з якими емітенти повинні забезпечити перебування своїх акцій не в біржовому списку, як було раніше, а в біржовому реєстрі, тобто акції повинні будуть відповідати вже новим лістингових вимогам. Багато емітентів, швидше за все, зіткнуться з істотними труднощами при виконанні цієї норми ", - пояснив експерт.

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/NKCPFR-posilila-vimogi-shhodo-vxodzhennya-cinnix-paperiv-do-birzhovogo-reyestru-9502

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!