Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Депутати пропонують скасувати 22 дозвільні процедури в АПК

September 16, 2015

Комітетом з питань аграрної політики та земельних відносин на черговому засіданні розглядався ряд законопроектів, які запропоновані для голосування у Верховній Раді.

Заступник голови Комітету Вадим Івченко, виступаючи на засіданні, зупинився, зокрема, на двох законопроектах: № 2558-а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в агропромисловому комплексі” та № 2088-а “Про внесення змін до статті 255 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування води, що використовується для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільгосппризначення”.

Щодо законопроекту з дерегуляції в агропромисловому комплексі, Вадим Івченко, зокрема, зазначив: “Цим законопроектом ми скасовуємо та спрощуємо дію 22 дозвільних процедур, які не потрібні підприємцям, а важливі лише чиновникам, які їх видають. Цей документ суттєво знижує рівень корупції у державних органах та підвищує інвестиційну привабливість АПК та України в міжнародних рейтингах економічної свободи. Зокрема, спрощуються дозвільні процедури у галузях рослинництва (4), тваринництва (7), рибному господарстві (7), сфері пестицидів, агрохімікатів та добрив (2), харчових продуктів (1), природокористування (1). Закликаю народних депутатів прийняти цей законопроект за основу і в цілому, оскільки, розумію, надалі підуть соціальні та військові законопроекті, і часу може не вистачити прийняти його до кінця цього року. Ми й так доволі затягуємо питання дерегуляції”.

Законопроект рекомендовано більшістю членів Комітету прийняти у першому читанні за скороченою процедурою.

Законопроект № 2088-а щодо звільнення від оподаткування води дозволяє не справляти рентну плату за використання сільгосптоваровиробниками води для гідротехнічної меліорації земельних ділянок сільськогосподарського призначення, в тому числі для поливу зрошуваних або зволоження осушених земель, а також поливу городів, садів і богарних земель.

“Цей законопроект сприяє залученню інвестицій у розвиток сільськогосподарського виробництва, зменшує податкове навантаження на сільгоспвиробників, але перед прийняттям його, на мою думку, потрібно все дуже добре зважити, оскільки я бачу у цьому законопроекті не тільки плюси але й негативні моменти. Виключення садівницьких та городницьких кооперативів з переліку тих, хто не справляє рентну плату на спеціальне використання води може призвести до соціальної напруги, в першу чергу, серед незахищених верств населення. Також, цим законопроектом забираємо повноваження у Держводагенства щодо контролю використання води, і це може призвести до безконтрольного використання водних ресурсів” - сказав Вадим Івченко.

Законопроект рекомендовано у першому читанні.

Джерелок: http://uteka.ua/channels_store/publication/Deputati-proponuyut-skasuvati-22-dozvilni-proceduri-v-APK-9531

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!