Інвалідів не можна відправити у відпустку за свій рахунок під час переведення на легшу роботу
Згідно зі ст. 12 Закону "Про охорону праці" підприємства, які використовують працю інвалідів, зобов`язані створювати для них умови праці з урахуванням рекомендацій медико-соціальної експертної комісії та індивідуальних програм реабілітації, вживати додаткових заходів безпеки праці, які відповідають специфічним особливостям цієї категорії працівників.
Працівників, які потребують за станом здоров`я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести за їх згодою на таку роботу у відповідність до медичних висновків тимчасово або без обмеження строку.
При переведенні за станом здоров`я на легшу нижчеоплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання нижчеоплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням.
Надання працівникові відпустки без збереження заробітної плати на термін, на який вони повинні бути переведені на більш легку роботу, відповідно до медичних рекомендацій, законодавством не передбачено.
Лист Мінсоцполітики від 10.06.14 р. № 214/13/116-14.
Новини за темою:
Інваліди зможуть безоплатно отримати автомобіль після 10-річного терміну експлуатації
Працевлаштування інвалідів здійснюється без випробувального терміну
Перекваліфікація інвалідів внаслідок нещасного випадку на виробництві
Чи можна працівнику-інваліду надати відпустку за свій рахунок на строк більше 30 календарних днів?
Порядок надання соцдопомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам зазнав змін