Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи треба застосовувати ДСТУ 4163:2020 при оформленні касових ордерів

21 жовтня 2021 р.

Практична ситуація

У типових формах касових ордерів передбачено зазначати прізвище та ініціали касира, головного бухгалтера, директора та отримувача коштів. Як після введення в дію ДСТУ 4163:2020 потрібно підписувати касові ордери?

Уважаємо, що касові документи і зараз треба оформляти згідно з вимогами Положення про ведення касових операцій у національній валюті України, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148). Пояснимо чому.

Дійсно, з 1 вересня цього року діє новий національний стандарт – ДСТУ 4163:2020, що стосується правил оформлення організаційно-розпорядчих документів. Згідно з новим стандартом особистий підпис має містити власне ім’я та прізвище підписанта. Це правило не поширюється на електронні документи. Наприклад: «Сергій ПЕТРЕНКО».

Крім того, якщо документ підписує заступник директора або бухгалтера, слід зазначити фактичну посаду, власне ім’я і прізвище заступника (виправлення вносять рукописним або машинописним способом, якщо документ неможливо передрукувати). Наприклад, так:

Зразок

<...>

Директор                            Заступник директора                               Особистий підпис                                  Володимир ЛАПЕНКО

<...>

Проте поки що відповідні зміни до Положення № 148, яким затверджені типові форми касових документів, не внесено. І в цих типових формах, як і раніше, передбачено зазначати прізвище та ініціали підписанта.

Нагадаємо, що у сфері бухобліку пріоритет мають нормативні документи, що регламентують цю сферу, а саме:

Згідно з п. 2.8 гл. 2 Положення № 88 додаткові вимоги до порядку створення первинних документів про касові та банківські операції можуть установлюватися також іншими нормативно-правовими актами. Таким документом для касових операцій і є Положення № 148.

Тому для цілей бухгалтерського обліку первинні документи мають бути оформлені згідно з вимогами тільки Закону № 996 та Положення № 88. Аналогічне роз’яснення наведено в листі Мінфіну від 22.09.21 р. № 41020-07/К-64/1/2109.

Джерело: "Баланс-Агро" № 41 від 18 жовтня 2021 року.
 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!