Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Ліцензії на пальне під час війни: видача, продовження строку дії, відповідальність

April 7, 2022

Суть питання. Посівна розпочалася! Аграрій та пальне під час посівної – поняття нероздільні. Для закупівлі пального, його зберігання, продажу, використання для власних потреб сільгоспвиробник зобов’язаний мати відповідну ліцензію (виробництво, оптова чи роздрібна торгівля, зберігання пального). Тож розглянемо, як під час війни ліцензується діяльність з обігу пального, продовжується строк дії чинних ліцензій, а також проводяться перевірки у сфері обігу пального.

Запитання – відповіді

Чи працюють відділи ліцензування обласних податкових?

Наразі багато податкових органів призупинили свою діяльність, але продовжують працювати онлайн. На місцях призначено відповідальних спеціалістів, які працюють віддалено та відповідають у телефонному/електронному форматі. Гарячі лінії для надання консультацій в областях розміщено у файлі.

Як у період війни отримати будь-яку ліцензію на пальне?

Наразі видачу ліцензій призупинено через форс-мажорні обставини – війну. Торгово-промислова палата України (далі – ТПП) засвідчила факт настання обставин непереборної сили починаючи з 24.02.2022 через військову агресію Російської Федерації проти України.

Згідно з пп. 112.8.9 Податкового кодексу (далі – ПК) протягом дії форс-мажорних обставин суб’єкту господарювання не загрожують штрафні санкції за зберігання, оптову та роздрібну торгівлю, виготовлення пального без ліцензії.

Найбільш лояльно ставляться зараз саме до агровиробників. Але, як зазначила ДПС у повідомленні від 01.03.2022, після закінчення війни потрібно якомога швидше отримати відповідну ліцензію на пальне.

Тож наша порада – подати документи на отримання ліцензії в електронному вигляді через особистий кабінет або надіслати на електронну пошту обласної податкової (є у довіднику телефонів за посиланням вище), сплатити адмінзбір за ліцензію (за можливості).

Нагадаємо, відповідно до ст. 15 Закону від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» вартість ліцензії на рік становить:

  • за зберігання пального – 780 грн;
  • на оптову торгівлю – 5 000 грн за кожне місце, а за відсутності таких місць – 10 000 грн;
  • роздрібну торгівлю – 2 000 грн за кожне місце.

Детально про перелік документів та порядок отримання ліцензії ми писали в «Ліцензування пального: пам’ятка суб’єкту господарювання».

Тож варто повідомити податкову, що ви збираєтеся провадити діяльність із зберігання, торгівлі пальним. Як мінімум – зателефонуйте до спеціаліста вашої обласної податкової. Звісно, ліцензію ви не отримаєте, але, як тільки буде відновлено звичний режим роботи системи, її видадуть за поданими онлайн документами.

У будь-якому разі після закінчення війни одразу подбайте про отримання ліцензії. Усе після перемоги!

Повний текст консультації див. у Баланс-Агро № 12-13 від 28 березня 2022 року

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!