Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як заповнити ВКО, якщо отримувач грошей пред’явив ID-картку?

October 20, 2021

Каса

Підприємство видає працівникові матеріальну допомогу готівкою. Працівник під час отримання грошей пред’явив касирові ID-картку (так званий біометричний паспорт). Як заповнити у видатковому касовому ордері (далі – ВКО) назву документа, його номер, відомості про те, ким і коли він виданий?

Порядок оформлення ВКО встановлено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

Згідно з п. 27 Положення № 148 у випадку видання готівки окремим фізособам (у т. ч. працівникам підприємства) за ВКО або видатковими відомостями касир повинен:

  • вимагати у фізособи паспорт або інший документ, який посвідчує особу і згідно із законодавством України може бути використаний на території України для укладення правочинів;
  • записати дані про такий документ: найменування, номер, ким і коли він виданий.

У паспортах старого зразка всі ці дані знайти було просто.

Інформація про те, які дані і як указуються в паспорті громадянина України у формі пластикової картки типу ID-1 з безконтактним електронним носієм, наведено в додатку 2 до постанови КМУ від 25.03.15 р. № 302 «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним і знищення паспорта громадянина України», далі – Постанова № 302).

Згідно з Технічним описом бланка паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм:

  • на лицьовому боці картки вказуються: назва «Паспорт громадянина України» і номер документа в полі «Документ №/Document No» (п. 6);
  • на звороті – дата видання та орган, що видав документ, у відповідних полях. При цьому територіальний орган або територіальний підрозділ Державної міграційної служби (далі – ДМС), які оформили паспорт, наводяться з кодом із чотирьох цифр, установленим ДМС (п. 9, 21).

Аналогічним чином ці реквізити наводяться й у паспорті громадянина України у формі пластикової картки типу ID-1, яка не містить безконтактний електронний носій. Технічний опис бланка такого паспорта наведено в додатку 4 до Постанови № 302.

Отже, у нашій ситуації касир у реквізиті ВКО «За ___ (найменування, номер, дата та місце видачі документа, який посвідчує особу отримувача)» указує: «паспорт № 000000000, від 19.03.2021, виданий 3230», де 000000000 – номер паспорта, 19.03.2021 – дата видачі документа, 3230 – код органу ДМС, який видав паспорт.

На замітку! Перевірити за кодом, який підрозділ ДМС видав паспорт, можна на сайті ДМС. Але, на наш погляд, робити це не обов’язково, як і вказувати повне найменування органу, що видав паспорт. У цьому випадку досить коду, оскільки Технічними описами бланка ID-картки передбачена наявність тільки коду територіального органу ДМС.

Джерело: "Баланс-Агро" № 40 від 11 жовтня 2021 року.
 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!