Ваше передплачене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як продовжити ліцензію на зберігання пального

July 22, 2020

Для кого ця стаття: для сільгосппідприємств, які отримали ліцензію на право зберігання пального.

Що можна зробити на практиці: вчасно подати всі необхідні документи до податкової, щоб не пропустити строк унесення річної плати й тим самим уникнути анулювання ліцензії та штрафних санкцій у розмірі 500 тис. грн.

Запитання – відповіді

Чи можна внести плату за ліцензію на зберігання пального відразу за 5 років?

Ні, така можливість законодавством не передбачена. Пояснимо докладніше.

Згідно зі ст. 4 Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів і пального» (далі – Закон № 481) сплата за весь строк дії ліцензії заборонена.

Як відомо, з 01.07.19 р. виробництво, оптова й роздрібна торгівля пальним, а також його зберігання підлягають ліцензуванню. Ліцензія видається суб’єктові господарювання (далі – СГ) на 5 років, однак оплата здійснюється за кожний рік у розмірі 780 грн за кодом класифікації доходів бюджету 22013400 «Плата за ліцензії на право зберігання пального». Плата за ліцензію зараховується до місцевих бюджетів.

У консультації ми докладно розглянемо порядок унесення плати за ліцензію на зберігання пального. Зауважимо, що порядок оплати ліцензії на виробництво, роздрібну та оптову торгівлю пальним аналогічний.

Для довідки: точні реквізити для оплати ліцензії можна дізнатися в обласній податковій, оскільки на вебсайті територіальних органів таких даних немає. Крім того, ці реквізити можна уточнити в територіальних органах Державної казначейської служби (ЗІР, категорія 113.04).

Протягом якого строку необхідно внести черговий платіж за ліцензію?

СГ повинен щорічно вносити річну плату за ліцензію на зберігання пального за кожний наступний рік дії відповідної ліцензії до закінчення строку, зазначеного на оригіналі ліцензії у відмітці про поточне (щорічне) внесення плати. Після здійснення чергового платежу дія ліцензії продовжується ще на один рік (ЗІР, категорія 113.04).

Наприклад, 02.07.19 р. фермерському господарству була видана ліцензія на право зберігання пального. Строк її дії – з 21.07.19 р. до 21.07.24 р. На звороті (або знизу) ліцензії в графі «Відмітки про поточні плати за ліцензію» зазначено: оплачено за період із 21.07.19 р. до 21.07.20 р. Тобто черговий платіж слід унести не пізніше 21.07.20 р.

Чи потрібно повідомляти до податкової про внесення річної плати за ліцензію?

Так, потрібно. СГ повинен подати до Головного управління ДПС в області або м. Києві за місцем розташування місць зберігання пального такі документи (ст. 15, 16 Закону № 481):

  • заяву про внесення чергового платежу (її форму законодавчо поки що не затверджено);
  • копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату;
  • паперовий оригінал ліцензії (на ньому буде проставлятися відмітка про внесення плати на наступний рік).

Документи необхідно подати особисто або направити рекомендованим листом із повідомленням про вручення.

Строк розгляду органом ДПС поданих документів і проставляння відмітки про внесення платежу за ліцензію в Законі № 481 не уточнюється. Однак на практиці податківці розглядають їх протягом строку, установленого для прийняття рішення про видання або про відмову у виданні ліцензії, тобто 20 календарних днів (далі – к. д.) із дня отримання.

Порада: радимо завчасно вносити щорічну плату за ліцензію (як мінімум за місяць) і подавати перелічені вище документи до органу ДПС.

Що буде, якщо СГ вчасно не здійснить щорічний платіж за ліцензію?

У цьому випадку дія ліцензії призупиняється (ст. 15 Закону № 481). Однак це не відбувається автоматично. Орган ДПС, який видав ліцензію, повинен видати письмове розпорядження про призупинення дії ліцензії на строк до сплати заборгованості. При цьому дія ліцензії вважається призупиненою з моменту отримання СГ такого розпорядження податкового органу. Дія ліцензії відновлюється з моменту зарахування чергового платежу за ліцензію до місцевого бюджету.

Урахуйте: якщо дію ліцензії призупинено, СГ не має права зберігати пальне, інакше орган ДПС може застосувати фінансові санкції на підставі ст. 17 Закону № 481. Так, за зберігання пального без наявності ліцензії передбачено штраф у розмірі 500 000 грн.

СГ прострочив щорічний платіж за ліцензію більше ніж на місяць. Чи можуть його позбавити ліцензії?

На жаль, так. При пропущенні строку оплати більш ніж на 30 к. д. після призупинення дії ліцензії вона підлягає анулюванню (ст. 15 Закону № 481).

Зауважимо, що податківці можуть анулювати ліцензію на зберігання пального й з інших підстав. Так, крім невнесення плати понад місяць анулювання ліцензії можливе на підставі:

  • рішення про скасування державної реєстрації СГ;
  • отримання від уповноважених органів інформації, що документи, копії яких подано разом із заявою на отримання ліцензії, не видавалися/не узгоджувалися такими органами;
  • установлення факту надання заявником недостовірних даних у документах, поданих разом із заявою на отримання ліцензії.

Також ліцензія може бути анульована з ініціативи СГ. У такому випадку йому треба подати відповідну заяву до органу ДПС. Це можливо, якщо СГ припинив займатися діяльністю зі зберігання пального.

Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту отримання СГ письмового розпорядження про її анулювання.

Після призупинення дії ліцензії на право зберігання пального або її анулювання орган ДПС уносить відповідні відомості до Єдиного реєстру ліцензіатів і місць обігу пального не пізніше наступного робочого дня із дня призупинення або анулювання ліцензії. Цей Реєстр можна знайти за посиланням.

Висновки

Річну плату за ліцензію на зберігання пального необхідно вносити щорічно за кожний наступний рік її дії до закінчення строку, зазначеного на оригіналі ліцензії. Затягувати зі строками не варто, краще заздалегідь здійснити платіж і звернутися до податкової для проставляння відповідної відмітки на оригіналі ліцензії. Якщо платіж за ліцензію не внесено вчасно, орган ДПС призупиняє її дію.

Джерело: "Баланс-Агро" № 35, який виходить з друку 27.07.20 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!