Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як пробити пиво в чеку РРО

15 жовтня 2021 р.

Практична ситуація

Суб’єкт господарювання торгує в магазині пивом у пляшках і банках. Розрахунки з покупцями проводяться через РРО, який модернізований відповідно до нових вимог законодавства. Яка інформація про пиво має бути зазначена в чеку РРО з 1 жовтня 2021 року?

Обов’язкові реквізити чеків РРО наведено в Положенні про форму і зміст розрахункових документів, затвердженому наказом Мінфіну від 21.01.16 р. № 13 (далі – Положення № 13).

З 1 жовтня 2021 року у складі обов’язкових реквізитів фіскального касового чека на товари (форма № ФКЧ-1) присутні:

  • цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а в непередбачених випадках – за бажанням платника) (ряд. 8) (ІПК ДПС від 02.07.21 р. № 2590/ІПК/99-00-07-05-01-06);
  • цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку на алкогольні напої (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством) (ряд. 9).

Крім того, як і раніше, у чеку на підакцизні товари зазначається код УКТЗЕД.

Аналогічні реквізити мають бути і у фіскальному касовому чеку видачі коштів (форма № ФКЧ-2).

Тепер конкретно про продаж пива. Тут потрібно зважити на такі нюанси.

По-перше, пиво може бути як алкогольним, так і безалкогольним напоєм. Згідно зі ст. 1 Закону від 19.12.95 р. № 481/95-ВР (далі – Закон № 481):

  • пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 % об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, який відноситься до товарної групи УКТЗЕД за кодом 2203;
  • пиво безалкогольне – насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більше 0,5 %, отриманий шляхом діалізу або переривання головного бродіння або виготовлення пивного сусла з пониженою часткою сухих речовин у початковому суслі, який відноситься до товарної групи УКТЗЕД за кодом 2202.

Для цілей оподаткування, згідно з пп. 14.1.144 Податкового кодексу (далі – ПК), пивом уважається тільки алкогольне пиво (код УКТЗЕД 2203).

По-друге, алкогольне пиво, згідно з п. 215.1 ПК, це підакцизний товар, а продаж безалкогольного пива акцизним податком не обкладається (див. також ЗІР, категорія 114.02).

По-третє, маркуванню акцизними марками підлягають усі алкогольні напої із вмістом спирту етилового більше 8,5 % об’ємних одиниць. Маркування вироблених в Україні алкогольних напоїв із вмістом спирту етилового до 8,5 % об’ємних одиниць не здійснюється (п. 226.6 ПК). Отже, залежно від міцності напою і країни походження пиво може маркуватися марками акцизного податку (див. також ІПК ДПС від 25.09.20 р. № 4010/ІПК/99-00-09-03-03-06).

По-четверте, обов’язковому маркуванню штриховими кодами GS1 підлягають алкогольні напої (п. 5 Положення про штрихове кодування товарів, затвердженого наказом Мінекономіки та з питань європейської інтеграції від 20.08.02 р. № 255). Отже, пиво повинне мати штрихкод, оскільки є алкогольним напоєм.

Підсумуємо все вищесказане. При продажу алкогольного пива в чеку РРО крім найменування, ціни, кількості та інших обов’язкових реквізитів слід також зазначити:

  • код УКТЗЕД (наприклад, при продажу пива у пляшках – «2203 00 01 00»;
  • цифрове значення штрихового коду товару;
  • цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку – якщо пиво підлягає маркуванню.

На замітку! Алкогольні напої, які маркують марками попереднього зразка (без наявності штрихового коду), реалізуються без відображення штрихкоду в межах придатності такого напою до вживання (ч. 4 ст. 11 Закону № 481; ЗІР, категорія 109.10).

Безалкогольне пиво пробивають у чеку РРО, як звичайний товар – без зазначення коду УКТЗЕД і штрихкодів.

Джерело: "Баланс" № 40 від 11 жовтня 2021 року
 

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!