Ваше улюблене видання Читайте on-line

Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Анонс «Баланс-Агро» № 36, 2020

30 липня 2020 р.

Відкриття ринку землі: готуймося вже зараз!
Шановні колеги!
Пропонуємо до вашої уваги перший спецвипуск, присвячений питанням відкриття ринку землі. Як відомо, перший етап продажу земель сільськогосподарського призначення розпочнеться із 1 липня 2021 року. Проте до цієї дати аграріям слід максимально підготовитися – як інформаційно, так і документально. Наприклад, необхідно провести комплексну експертизу існуючих договорів оренди землі і за необхідності погодити їх з нормами законодавства, подбати про належне підтвердження законності походження коштів у разі бажання купити сільгоспземлю.
Безумовно, орендарів сільгоспземель цікавить подальша доля договорів оренди земельної ділянки. І нібито їм немає чого хвилюватися, адже на законодавчому рівні передбачено переважне право орендаря на купівлю орендованих ним земель. Проте орендарі сільгоспземель в Україні – це переважно юридичні особи, а на першому етапі сільгоспземлю дозволять купувати тільки фізичним особам. Як діяти в такому випадку аграрію, щоб не втратити свій земельний банк, як реалізувати орендарю своє переважне право на придбання землі – відповіді на ці та на інші запитання надасть у консультації адвокат Ірина Висіцька.
Якщо з орендою більш-менш зрозуміло, то із землями, які використовуються за договорами емфітевзису, ситуація неоднозначна. Адже в законодавстві взагалі нічого не сказано про переважне право на купівлю землі суб’єктами, що користуються землею згідно із цими договорами. Тож власник може продати земельну ділянку третій особі, навіть не поставивши емфітевта до відома. Як уберегтися від таких ризиків, читайте у статті цього номера («БАЛАНС-АГРО» № 36).
Що стосується фермерських господарств, то більшість із них засновані на земельній ділянці, яка надавалася фізособі на праві постійного користування для створення господарства. Фермери занепокоєні питанням переоформлення таких земель у власність, адже зазвичай право постійного користування не переходить у спадок. Тож фактично в разі смерті фізособи, якій земельна ділянка надавалася на праві постійного користування, вона повертається до земель запасу і може бути передана будь-кому. Судова практика із цього питання також дуже нестала. У консультації цього номера юрист розповість про існуючі способи переоформлення таких земель, недоліки та переваги кожного з них.
Ми завжди були і будемо надійним джерелом знань для своїх читачів. Ви можете й надалі розраховувати на нас: ми надамо вам дійсно важливу та потрібну інформацію, підкажемо практичне рішення складних питань.

«БАЛАНС-АГРО» – нічого зайвого, тільки важливе!

Оформіть передплату на видання «БАЛАНС-АГРО» на II півріччя 2020 року,
будь-яким зручним для вас способом:
· за номерами (056) 370-44-25, (044) 333-91-40, (067) 544-07-31 до редакції;
· написавши на електронну пошту product@balance.ua ;
· на сайті у разділі «Магазин».

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!