Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як інвесторам вибрати надійного забудовника - поради експертів

3 березня 2016 р.

Експерти з нерухомості розповіли, на що потрібно звертати увагу інвесторам, щоб вибрати надійного забудовника.

У Києві загострюється ситуація з незаконним будівництвом. Столична влада почала розбиратися з рядом будівництв бізнесмена Анатолія Войцеховського, як повідомляють чиновники, вони були заморожені, а деякі, наприклад РК "Мозаїка", і зовсім почали розбирати. Проти таких дій влада почала виступати інвестори, які вклали гроші в сумнівне будівництво, яке, можливо, не буде завершено.

Умовно всі будівництва в місті можна розділити на законні, скандальні і незаконні. З законними все ясно, там присутня вся необхідна документація. Скандальне будівництво теж може бути законним, але проти нього виступають жителі найближчих будинків або інші люди (швидше за все не були проведені громадські слухання і не було отримано повний пакет документів), в той час як незаконні будівництва проводяться з серйозними порушеннями законодавства і документація на які відсутній .

Представники міської влади та експерти будівельної галузі наполягають на тому, що перед покупкою квартири або права власності на об'єкт нерухомості інвестор повинен брати на себе відповідальність за можливі ризики, особливо це стосується інвестування в об'єкти, що будуються. Як розповіла виконавчий директор "Українського будівельного спільноти" Тетяна Шульга, вкладник повинен ретельно перевірити обраного забудовника і об'єкт. Варто відзначити, що всі джерела, в яких це можна робити, на сьогоднішній день відкриті.

В першу чергу потрібно відкрити Державного реєстру прав власності та перевірити, кому належить земля, на якій будується будинок або житловий комплекс. Після цього інвестор повинен зайти на сайт Державної архстройінспекціі і перевірити ще раз дозвільну документацію. "На сайті ДАБІ можна подивитися реєстр документів: у забудовника повинні бути дозволу на будівельні роботи або декларація про початок будівельних робіт. У пошуку по місту, за адресою, по забудовнику, потрібно пошукати зазначену документацію. Якщо її немає, а також якщо об'єкт введений в експлуатацію а на сайті немає сертифіката про введення його в експлуатацію, біжіть від нього подалі ", - порадила Шульга.

Крім того потрібно перевірити земельну ділянку через містобудівний кадастр, де можна побачити статус будівництва - законно воно чи ні. Також експерти радять інвесторам, перед тим як вкладати гроші, написати запити в КМДА і держоргани щодо законності будівництва обраного об'єкта.

Не варто забувати і про сайт забудовника, на якому повинні бути розміщені скан-копії всіх необхідних документів на будівництво. "Якщо у забудовника немає дозволу на будівництво, але паралельно він його веде, навіть якщо він обіцяє що ось-ось отримає цей документ - не вірте і не вкладайте гроші. Нормальний, надійний забудовник отримує всі документи до початку будівельних робіт", - розповіла Шульга .

Крім державних структур, які можуть надати інформацію про забудовника і його проектах, є більш прості способи вибору надійної будівельної компанії. Експерти рекомендують не лінуватися і з'їздити на будмайданчик, щоб ознайомитись з паспортом будинку. У ньому вказані всі характеристики об'єкту, що будується, а також його поверховість та кількість квартир. "Дуже часто бувають ситуації, коли документи видані на будівництво 12-ти поверхів, а вам пропонують квартири на 14-му або 16-му поверсі. Це привід задуматися, чи є у забудовника документи і чи законна забудова", - радить директор компанії " City Development Solutions "Ярослава Чопко.

Також у кожного об'єкта будівництва є форум, на якому інвестори діляться всієї інформації про забудовника і будівлі, обговорюють всі плюси і мінуси, проблемні моменти і недоліки. Таким чином, потенційний інвестор може промоніторити всі готові будівництва забудовника і перевірити його надійність. Крім того потрібно порівняти ціни на квадратні метри - запропоновані забудовником не повинні бути нижчими від середньоринкових. До того ж серйозні забудовники не влаштовують акцій і суперзнижок. До таких методів вдаються лише ті, кому важливо якнайшвидше продати максимальну кількість квартир, а потім вирішувати питання з документацією.

"Завжди потрібно дивитися середню ціну. Якщо в обраному вам районі пропонують квадратний метр по 20 тис. Грн, а поруч з'являється нове будівництво, яка пропонує за 8 тис. Грн - біжіть від цього забудовника. Ціна може відрізнятися на 10-15% і в основному тільки на початку будівництва, щоб залучити покупців, але потім вони вирівнюються. Цілорічні акції і розпродажі надійні забудовники не поводять ", - пояснила Чопко.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kak-investoram-vybrat-nadezhnogo-zastrojshhika---sovety-ekspertov.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!