Постачання програмної продукції: перехідний період

Згідно з розділом V ПК датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг, яка визначається за правилом «першої події», є:
або дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів (послуг)/дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг;
або дата відвантаження товарів (дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг)/дата отримання платником податку товарів (послуг).
У зв’язку з тимчасовим звільненням з 01.01.13 р. операцій з постачання програмної продукції від ПДВ оподаткуванню ПДВ підлягає та частина вартості програмної продукції, що була сплачена постачальнику в 2012 році, якщо:
- попередня оплата (аванс) отримана в 2012 році;
- підписання акта з постачання такої продукції та остаточний розрахунок відбулись в 2013 році.
Решта вартості такої продукції, сплаченої постачальнику в 2013 році, звільняється від оподаткування ПДВ.
Лист ДПСУ від 25.02.13 р. № 2787/6/15-3115.