Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Підприємець-єдинник продає очищену воду: чи треба йому застосовувати РРО?

11 липня 2018 р.

Підприємець – платник єдиного податку другої групи продає і доставляє очищену воду фізичним особам. Покупці розраховуються готівкою. Чи треба такому єдиннику застосовувати РРО? І який документ він повинен видавати покупцям, щоб підтвердити оплату?

Тут усе залежить від доходу підприємця за календарний рік.

Якщо річний дохід не перевищує 1 000 000 грн., то при розрахунках із покупцями застосовувати РРО не треба. У цьому випадку діє пільга, передбачена п. 296.10 Податкового кодексу (далі – ПК) і п. 6 ст. 9 Закону від 06.07.95 р. № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг» (далі – Закон № 265).

Хочемо попередити! Зазначена пільга не звільняє підприємця від обов’язку видати покупцеві товарів (послуг) на його вимогу чек, накладну або інший письмовий документ, який підтверджує перехід права власності на придбаний товар (послугу) (п. 15 ст. 3 Закону № 265).

Такий обов'язок передбачений для дотримання прав споживачів, яких захищає Закон від 12.05.91 р. № 1023-XII (далі – Закон № 1023). Так, Законом № 1023 (ч. 11 ст. 8, ч. 8 ст. 10) передбачена обов'язкова видача покупцеві розрахункового документа встановленої форми, який засвідчує факт купівлі.

За невиконання вимог п. 15 ст. 3 Закону № 265 застосовується відповідальність, передбачена Законом № 1023.

Для довідки. Розрахунковий документ – це документ установленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), який підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, роздрукований у випадках, передбачених Законом № 265, і зареєстрований в установленому порядку через РРО або заповнений вручну (ст. 2 Закону № 265).

Отже, єдинники, що не застосовують у своїй діяльності РРО, мають право оформляти продаж товарів (послуг) документом у довільній формі. Таким документом може бути, наприклад, товарний чек. Форма товарного чека законодавчо не встановлена. Проте, на думку податківців, такий документ повинен містити обов'язкові реквізити фіскального чека РРО (лист ДПАУ від 30.12.05 р. № 13365/6/23-8019; ЗІР, категорія 109.10).

Якщо річний дохід перевищує 1 000 000 грн., тоді підприємець зобов'язаний застосовувати РРО при розрахунках із покупцями і видавати покупцеві фіскальний чек РРО (п. 296.10 ПК, п. 1 ст. 3 Закону № 265). Для цього підприємцеві доведеться зареєструвати портативний РРО.

Джерело: "Баланс" № 55-56, який вийшов з друку 09.07.18 р.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!