Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Україна в цифрах: 30 травня-3 червня

7 червня 2016 р.

Найголовнішими позитивними подіями в українській економіці минулого тижня стало ухвалення Верховною радою України трьох законів, що потенційно можуть спростити життя як простим українцям, так і бізнесу. Це – закони про зниження ставок акцизного збору на імпорт вживаних автомобілів, про спрощення реєстрації медикаментів, що дозволені для використання у розвинених країнах світу, а також про скасування обов’язкової реєстрації іноземних інвестицій.
Перший закон знижує ставки акцизного збору на вживані автомобілі до рівня акцизу на нові авто. Якщо закон буде підписано президентом, ставки акцизу буде знижено до 0,102 євро за 1 куб. см на автомобілі з двигуном об'ємом до 1000 куб. см; 0,063 євро для авто з двигуном об'ємом до 1500 куб см; 0,267 євро - до 2200 куб. см; 0,276 євро - до 3000 куб. см; 2,209 євро для авто з об'ємом двигуна понад 3000 куб. см. Зниження ставок діятиме до 31 грудня 2018 року для легкових автомобілів та інших транспортних засобів, призначених для перевезення людей. Водночас закон матиме обмеження в дії – знижені ставки не діятимуть для автомобілів, вироблених до 1 січня 2010 року, машин походженням з країн, офіційно визнаних агресором або окупантом щодо України (на сьогодні цей статус має Росія), а також для автомобілів, що ввозяться громадянами в кількості понад 1 автомобіль протягом одного календарного року. Законодавці подають цей закон як революцію для громадян, які отримають змогу офіційно ввозити недорогі автомобілі. Водночас професійні імпортери вважають, що закон суттєво не змінить ситуацію на ринку – на думку керівника Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів та дилерів Олега Назаренка, через вікові обмеження пільги не поширюватимуться на справді недорогі автомобілі. Але якась лібералізація все ж відбудеться, і це добре.
Закон про лібералізацію реєстрації ліків значно спрощує допуск на український ринок медикаментів, які успішно використовуються у розвинених країнах світу. Спрощена реєстрація діятиме для препаратів, які  зареєстровані як лікарський засіб компетентними органами США, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади або Євросоюзу. Цей закон справді прогресивний, оскільки зробить значно простішим доступ українських хворих до якісних ліків та знизить їх ціну на українському ринку. До речі, як ми повідомляли раніше, єдиними, хто виступав проти ухвалення цього закону, були лише чиновники Міністерства охорони здоров’я. Потрібним є і закон про скасування обов’язкової державної реєстрації іноземних інвестицій – відтепер іноземному інвестору для початку роботи в Україні не треба буде збирати кілограми довідок та інших документів для подачі органам влади та включення до реєстрів. Достатньо лише повідомити про інвестицію уповноважений орган влади простою заявою. Разом із звільненням від обов’язкового продажу інвестицій в іноземній валюті, яке Національний банк ухвалив у травні 2016 року, ця норма істотно спростить  життя інвесторам в Україну. Чи скористаються вони нею – це вже друге питання.
Докладніше дивись за посиланням: http://uaprom.info/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Ukraina-v-cifrax-30-travnya-3-chervnya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!