Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Сума коштів, сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не включається до податкової знижки

16 квітня 2014 р.

Окремі громадяни - платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року. Тобто можуть повернути частину податку, сплаченого протягом 2013 року із заробітної плати.
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).
Відповідно до пп. 166.3.3 ПК платник податку має право включити до податкової знижки, зокрема, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, як сума коштів, сплачених закладу освіти за навчання такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Платник податку у звітному податковому році сплатив ВНЗ суму коштів за навчальний рік. Водночас, частина семестрів у рамках такого навчального року припадає на один календарний рік, а частина – на наступний. У такому випадку сума коштів, яка сплачена у звітному році за періоди навчання наступного календарного року, не включається до податкової знижки платника за наслідками звітного року.
Нагадаємо, податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України.
Підстави для нарахування податкової знижки зазначаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається до 31 грудня включно наступного за звітним податкового року.
Перелік витрат, що включаються до податкової знижки, а також порядок нарахування податкової знижки визначені у ст. 166 ПК.

За матеріалами офіційного сайту Міндоходів.


Новини за темою:

Коли допомога на лікування звільняється від ПДФО?

Пам`ятка декларанта: пам`ятай про відповідальність!

Платником ПДФО при наданні нерухомості в оренду є орендодавець

Декларацію про майновий стан і доходи можна подати в електронному вигляді

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!