Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

МЕМОРАНДУМ 1-го ФОРУМУ БУХГАЛТЕРІВ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ГАЛУЗІ УКРАЇНИ

25 грудня 2013 р.

ЯЛТА, 8–12 листопада 2013 року
 

У роботі 1-го Форуму взяли участь більше 50 висококваліфікованих фахівців бухгалтерів-практиків із різних регіонів України, представники центральних державних органів влади, юристи у сфері земельного права. За час роботи Форуму було проведено пленарне засідання та 7 тематичних секцій, на яких було розглянуто проблеми, що виникають при оформленні та використанні земельних ділянок, при застосуванні спеціального режиму оподаткування за податком на додану вартість і фіксованим сільськогосподарським податком.


До цього Меморандуму і додатків до нього включено пропозиції учасників Форуму, сформовані за результатами обговорення актуальних проблем, і рекомендації щодо їх усунення. Запровадження цих пропозицій допомагатиме створенню сприятливих умов для розвитку аграрного бізнесу і підтримання стабільності в державі.


За підсумками проведення 1-го Форуму учасниками прийнято такі основні рішення:


1. Визнати щорічні Форуми бухгалтерів ефективним механізмом комунікації представників бухгалтерської професії та центральних органів виконавчої влади, що дозволяє формувати й реалізовувати методологію бухгалтерського обліку та оподаткування, знаходити вихід зі складних практичних ситуацій у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування, формувати загальну позицію бухгалтерів і представників органів влади зі спірних питань.

2. Рекомендувати Міністерству доходів і зборів України розробити та впровадити єдину форму звітності з податку з доходів фізичних осіб та єдиного соціального внеску, що значно скоротить час на формування звітності за цими податками суб`єктами господарювання.

3. Доручити громадській організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб «Баланс» систематизувати проблемні питання і звернутися до Міністерства доходів і зборів України з проханням підготувати узагальнюючі податкові роз`яснення для забезпечення єдиного підходу до реалізації норм Податкового кодексу:

- щодо застосування спеціального режиму оподаткування у сфері сільського і лісового господарства, а також рибальства в частині розробки методики розрахунку коригування податкового кредиту з ПДВ за експортними операціями і при зміні системи оподаткування та роз`яснення механізму виправлення ненавмисних помилок, пов`язаних із використанням коштів зі спеціальних рахунків;

- роз`яснення алгоритму розрахунку податку з доходів фізичних осіб при виплаті орендної плати за земельні паї в натуральній формі, а також з нарахування, утримання та перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб у вигляді орендної плати за земельні ділянки за померлими орендодавцями.


4. Доручити громадській організації «Всеукраїнський бухгалтерський клуб «Баланс» ініціювати проведення спільних заходів у формі круглих столів і конференцій із залученням представників агробізнесу, громадських організацій і фахівців органів виконавчої влади з метою вирішення проблем, що виникають при виконанні норм земельного законодавства та їх впливі на податкове законодавство.


5. Запропонувати Кабінету Міністрів України ініціювати зміни Податкового кодексу, а саме:

 - розширити перелік товарів/послуг, на які поширюватиметься спеціальний режим оподаткування, передбачений ст. 209 Податкового кодексу;

- передбачити зарахування податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки до бюджетів тих органів місцевого самоврядування, на території яких знаходяться такі земельні ділянки;

- скасувати штрафні санкції за допущення помилок у формі № 1ДФ.


6. Рекомендувати редакції видання «БАЛАНС-АГРО» підготувати спеціальний випуск із відповідями на запитання учасників Форуму, а також на запитання, що надійшли від бухгалтерів електронною поштою.


7. Направити Кабінету Міністрів України і відповідним центральним органам влади:

- цей Меморандум;

- перелік проблемних питань, які розглядалися в рамках роботи Форуму, і спільно розроблені учасниками можливі шляхи їх вирішення.

8. Просити Кабінет Міністрів України сприяти розгляду відповідними центральними органами влади пропозицій учасників Форуму з метою роз`яснення і вдосконалення законодавства.

Оформити передплату на видання «БАЛАНС-АГРО» можна:

Зателефонувавши за номером (056) 370-44-25 до редакції

У передплатних агентствах вашого міста

У регіонального представника у вашому місті

У відділеннях «Укрпошти» за передплатними індексами – 35304 (російська мова), 35305 (українська мова) на с. 12 Каталога періодичних видань України на 2014 рік.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!