Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Ліміт каси на сезон

12 червня 2013 р.

Тема ліміту каси не нова, однак, ураховуючи що в червні розпочинається сезон збору сільгосппродукції, редакція «БАЛАНС-АГРО» вирішила нагадати сільгосппідприємствам про їх право встановлювати ліміт каси у більших сумах, ніж в інші періоди року, та про санкції за понадлімітні кошти. 
Так, підприємства, які виробляють та переробляють сільгосппродукцію, на період заготівлі та переробки можуть установлювати ліміт каси за фактичними показниками їх касових оборотів за будь-які три місяці сезону виробництва (перероблення) сільськогосподарської продукції попереднього року (п. 5.5 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637, (далі – Положення № 637). Після закінчення сезону підприємства повинні переглянути ліміт та встановити його за загальними правилами (п. 5.11 Положення № 637). 
При встановленні ліміту каси на сезон сільгосппідприємству потрібно визначити тривалість сезону заготівлі та переробки продукції та вибрати три місяці сезону за минулий рік, у якому обсяг надходжень (видатків) готівкових коштів був найбільшим. За ці три місяці слід визначити суму надходжень (видатків) та поділити її на кількість робочих днів у цих місяцях, розрахувавши таким чином середньоденне надходження готівки. При визначенні кількості робочих днів ураховуються дні, установлені правилами внутрішнього розпорядку підприємства. Якщо відповідно до договору на обслуговування з банком грошові кошти здаються, наприклад, один раз на три робочих дні, то ліміт каси дорівнюватиме трикратному розміру середньоденних надходжень готівки. 
Звертаємо увагу: якщо ліміт каси не встановлено, він вважається нульовим, а готівка, що знаходиться в касі на кінець робочого дня, – понадлімітною (п. 5.9 Положення № 637). А за перевищення встановленого ліміту до підприємства застосовується штрафна санкція у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день (ст. 1 Указу Президента від 12.06.95 р. № 436/95 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»).

Приклад розрахунку ліміту каси на сезон див. у «БАЛАНС-АГРО» № 22 від 10.06.13 р.

Нагадаємо: сільгосппродукцією є товари, зазначені у групах 1–24 УКТЗЕД, якщо їх було вирощено, відгодовано, виловлено, зібрано, перероблено безпосередньо виробником цієї продукції, та продукти обробки та переробки цих товарів, якщо їх було придбано або перероблено на власних або орендованих потужностях (площах) (п. 1.2 Положення № 637).

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!