Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Пільга із земельного податку для юросіб: з якого періоду?

15 квітня 2016 р.

3 якого періоду юрсоба звільняється ід сплати земельного податку, якщо відповідно до прийнятого протягом 2016 року рішення ради пільги застосовуються з 01.01.16 р.?

Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, у якому виникло це право (п. 284.2 ПК).
Разом з цим згідно з пп. 1, 3 ст. 73 Закону України від 21.05.97 р. № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.
Отже, рішення органів місцевого самоврядування, зокрема і щодо надання пільг із земельного податку, є обов’язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами. Право щодо застосування пільги із земельного податку у платника виникає з урахуванням строків, визначених таким рішенням органу місцевого самоврядування.

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Lgota-po-zemelnomu-nalogu-dlya-yurlica-s-kakogo-perioda.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!