Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Квартирам-офісам може прийти кінець?

15 вересня 2016 р.

У Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 5035 "Про внесення змін до Цивільного Кодексу України (щодо уточнення меж використання житла)".
Проект Закону «Про визначення меж використання житла» пропонує доповнити ст. 383 ГК України забороною на розміщення у власному житловому будинку, квартирі підприємств, установ, якщо зазначена нерухомість не буде переведена в нежитловий статус відповідно до вимог чинного законодавства.
Ініціатор законопроекту обґрунтовує прийняття законопроекту необхідністю усунути порушення та правовою невизначеність в сфері житлових відносин.
Існує усталена практика, коли в житлових будинках і квартирах розміщують підприємства, установи, організації, які не використовуються для промислового виробництва (у вузькому сенсі цього терміна). Такі непоодинокі випадки призводять до порушення прав власників інших квартир, нежитлових приміщень в багатоквартирних будинках, порушують санітарно-технічні вимоги та правила експлуатації будинку.
Разом з тим, власники інших квартир і приміщень можуть скористатися існуючим правовим механізмом, довівши в суді, що вироблена діяльність порушує їх права та охоронювані законом інтереси. Для цього немає необхідності вводити додаткові обмеження в ГК України.
Проте, якщо згадана поправка буде прийнята, то це може істотно обмежити як юридичні особи в свободі здійснення своєї законної діяльності (додатковою процедурою з можливу корупційну складову), так і власників квартир і будинків, які мають право розпоряджатися майном на свій розсуд (в т.ч. здавати в оренду «під офіс»).

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kvartiram-ofisam-mozhet-prijti-konec

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!