Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Хто і як може стати керівником фондової біржі?

13 березня 2013 р.

Затверджено Порядок погодження кандидатур керівників фондових бірж та депозитаріїв і вимоги до таких керівників під час їх перебування на посаді
Кандидатура на посаду керівника фондової біржі або депозитарію обов’язково має бути погоджена з НКЦПФР, крім випадків продовження дії або переукладання трудового договору керівника фондової біржі або депозитарію, який обіймав цю посаду протягом останнього року. 
Для отримання погодження щодо призначення на посаду керівника фондової біржі або депозитарію заявник має подати до НКЦПФР заяву та визначений даним порядкомперелік документів протягом 5 робочих днів після прийняття рішення щодо його обрання відповідним органом фондової біржі або депозитарію. 
Кандидат на посаду керівника фондової біржі або депозитарію повинен відповідати таким вимогам щодо професійної придатності:

  • мати вищу юридичну або економічну освіту (не нижче рівня спеціаліста);
  • мати стаж роботи на фондовому ринку не менше ніж три роки та не менше двох років займати керівні посади (не нижче керівника або заступника керівника такої організації) у професійному учаснику ФР та/або саморегулівній організації та/або керівні посади в НКЦПФР;
  • мати сертифікат на право здійснювати професійну діяльність з ЦП в Україні - з організації торгівлі ЦП (для кандидата на посаду керівника фондової біржі) або сертифікат на право здійснювати професійну діяльність з ЦП в Україні - депозитарну діяльність (для кандидата на посаду керівника депозитарію);
  • мати належний рівень професійних знань та вмінь, що оцінюється за результатами співбесіди.

Також встановлюються вимоги щодо ділової репутації кандидата на посаду керівника фондової біржі або депозитарію. 
НКЦПФР приймає рішення про погодження кандидатури керівника фондової біржі або депозитарію з урахуванням загальної оцінки всіх поданих документів та результатів співбесіди у строк не більше 30 робочих днів від дати надходження документів. Даний строк може бути подовжений до 45 робочих днів, якщо у заявника відбулися зміни в будь-яких відомостях, поданих у цих документах. 
Про прийняття відповідного рішення (з доданням його копії) заявник письмово повідомляється протягом 3 робочих днів з дати прийняття такого рішення. 
Крім того, встановлюються вимоги до керівників фондових бірж або депозитаріїв під час їх перебування на посаді. У разі наявності інформації щодо невідповідності керівника фондової біржі або депозитарію вимогам законодавства НКЦПФР може порушити питання про звільнення такого керівника.

Рішення НКЦПФР від 22.01.13 р. № 64 набуде чинності з дня його офіційного опублікування.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!