Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Чи коригується фінрезультат за факторинговими операціями, здійсненими до 01.01.15 р.?

24 травня 2016 р.

Враховуючи особливості обліку факторингових операцій в умовах дії ПК до 01.01.15 р. (визнання доходів за датою надходження коштів з одночасним врахуванням сум витрат у розмірі заборгованості, до яких касовий метод не застосовувався), платник податку до факторингових операцій застосовує п.18 Підрозділу 4. Особливості справляння податку на прибуток підприємств  розд. ХХ «Перехідні положення» ПК в частині обліку доходів.
Податківці у ЗІР, категорія 102.17 нагадали: п. 18 підрозд. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК встановлено, що за операціями, за якими дохід для цілей оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 року визначався за датою надходження коштів на банківський рахунок або в касу платника податку, і станом на 1 січня 2015 року у платника податку була наявна дебіторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об’єкта оподаткування сума коштів, що надійшла на банківський рахунок або в касу платника податку після 1 січня 2015 року, збільшує фінансовий результат до оподаткування.
За операціями, за якими витрати для цілей оподаткування податком на прибуток до 1 січня 2015 року визначалися за датою перерахування коштів на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку, і станом на 1 січня у платника податку була наявна кредиторська заборгованість за такими операціями, при розрахунку об’єкта оподаткування сума коштів, що була перерахована на банківський рахунок або в касу контрагента платника податку після 1 січня 2015 року, зменшує фінансовий результат до оподаткування.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Korrektiruetsya-li-finrezultat-po-faktoringovym-operaciyam-osushhestvlennym-do-01012015-g.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!