Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Кінцевий термін подання інформації про бенефіціарів спливає 25 вересня

12 серпня 2015 р.

Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції інформує про зміни форм реєстраційних карток.

Міністерство юстиції України наказом від 17.06.2015 р. № 992/5 внесло зміни до наказу від 14.10.2011 р. № 3178/5, оновивши низку форм реєстраційних карток. Зокрема, у новій редакції викладені:

•Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом заснування нової юридичної особи (форма 1); •Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації юридичної особи, утвореної шляхом реорганізації діючої (діючих) юридичної особи (юридичних осіб) у результаті злиття, поділу, виділу або перетворення (форма 2); •Реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (форма 4); •Реєстраційна картка на проведення державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (непотрібне викреслити) (форма 8); •Реєстраційна картка про включення відомостей про юридичну особу (форма 16).

Завдяки змінам особам надано можливість:

1) подавати відомості про відсутність у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі — кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її учасника (засновника), якщо учасник (засновник) — юридична особа (форми 1, 2, 4 та 16);

2) не заповнювати й не подавати окремі сторінки реєстраційної картки форми 4, у яких відсутні поля, що необхідно заповнити для внесення відповідних змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР (форма 4);

3) друкувати реєстраційну картку форми 4 на одному чи на двох боках аркуша (форма 4);

4) відомості про належність не закритих відокремлених підрозділів юридичних осіб, що припиняються в результаті злиття, приєднання, поділу й перетворення, одночасно вносяться до юридичних осіб — правонаступників (форма 8).

Термін подачі відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи спливає 25.09.2015р.

Для внесення до Єдиного державного реєстру таких відомостей представник юридичної особи має подати державному реєстратору реєстраційну картку "Форма 4".

При поданні реєстраційної картки заповнюються лише ті поля, які стосуються зміни відомостей про юридичну особу, що вносяться до Єдиного державного реєстру.

У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) – юридична особа, подаються відомості про його відсутність.

Звертаємо увагу, що зазначені відомості не подаються юридичними особами, засновниками (учасниками) яких є виключно фізичні особи.

За неподання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи встановлена адміністративна відповідальність керівника юридичної особи або особи, уповноваженої діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), - у вигляді штрафу від 5100 до 8500 грн. (ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Статтею 205-1 Кримінального кодексу України встановлена відповідальність за умисне подання документів, які містять завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору. Міра покарання за це протиправне діяння – штраф від 8500 до 17000 грн., або арешт на строк від 3-х до 6-ти місяців, або обмеженням волі на строк до 2-х років.

Щоб не потрапити під санкції, керівникам юридичних осіб, які не звільнені від вказаного обов’язку, слід подати інформацію про бенефіціарів своєї юридичної особи до державного реєстратора до 25.09.2015 р.

 

Джерело: http://uteka.ua/channels_store/publication/Kincevij-termin-podannya-informacii-pro-beneficiariv-splivaye-25-veresnya-8598

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!