Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Колективне управління майновими авторськими та суміжними правами в новому проекті

23 серпня 2017 р.

Зареєстровано законопроект № 7029 «Про колективне управління майновими авторськими та суміжними правами».

Законопроект регулює правовідносини, що виникають у зв’язку із функціонуванням суб’єктів системи колективного управління майновими авторськими та суміжними правами, збором, розподілом та виплатою винагороди за використання об’єктів авторського права та суміжних прав.

Законопроект складається із шести розділів. Зокрема, у проекті передбачені:

1. Загальні положення. Визначаються основні дефініції у сфері колективного управління, повноваження відповідного центрального органу виконавчої влади тощо. Установлюється, що організація колективного управління є специфічним підвидом неприбуткового громадського об’єднання.

2. Особливості здійснення колективного управління майновими авторськими та суміжними правами. Зазначаються основні засади та принципи колективного управління, установлюються сфери добровільного, розширеного та обов’язкового колективного управління, передбачаються особливості кожного типу управління та повноваження організацій у цих сферах. Також визначаються засади договірної діяльності організації колективного управління із правовласниками, користувачами та іншими організаціями колективного управління, установлюються принципи розподілу винагороди (доходу від прав) та обов’язки організацій колективного управління при здійсненні збору та розподілу винагороди.

3. Утворення та керування організацією колективного управління. Висвітлюються питання членства в організації, статуту та органів управління і контролю організації.

4. Прозорість, підзвітність та врегулювання спорів. Запроваджуються механізми інформування організаціями колективного управління широкого кола громадськості та окремих правовласників про свою діяльність та подання організаціями щорічних звітів, контролю громадськості за діяльністю вказаних організацій. Установлюються процедури розгляду претензій, урегулювання спорів та медіації.

5. Облік і контроль за діяльністю організацій колективного управління. Законодавчо запроваджуються процедури реєстрацій організацій колективного управління, установлюються вимоги до організацій, що здійснюють як добровільне, так і розширене (обов’язкове) управління. Запроваджуються процедури визначення уповноваженої організації колективного управління та позбавлення її статусу уповноваженої. Унормовуються питання видачі організаціям колективного управління відповідних Свідоцтв, переоформлення та видачі дублікатів Свідоцтв, а також їх анулювання. Установлюється порядок здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю організацій колективного управління.

6. Прикінцеві та перехідні положення. Установлюються вимоги до чинних організацій колективного управління щодо приведення їх діяльності, організаційної форми і статутних документів у відповідність із положеннями нового Закону. Окремо прописується графік заходів із роздержавлення Державної організації «Українське агентство з авторських і суміжних прав» (ДО УААСП) та приведення її організаційної структури, статутних документів та діяльності у відповідність із вимогами нового Закону.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kollektivnoe-upravlenie-imushhestvennymi-avtorskimi-i-smezhnymi-pravami-v-novom-proekte

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!