Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Коли суб’єкт господарювання стає платником збору за спеціальне використання води

23 грудня 2014 р.

У разі, якщо суб’єкт господарювання використовує воду із артезіанської свердловини, що знаходиться за неосновним місцем обліку такої особи, виключно для задоволення питних та санітарно–гігієнічних потреб населення, у тому числі виключно власних питних і санітарно–гігієнічних потреб, то він не є платником збору за спеціальне використання води.

Якщо суб’єкт господарювання використовує воду із такої свердловини не лише для задоволення питних та санітарно–гігієнічних потреб населення, у тому числі виключно власних питних і санітарно–гігієнічних потреб, а і на інші потреби, то за всі обсяги використаної води він повинен подавати декларації збору і вносити збір до бюджету, за місцем знаходження свердловини.

Нагадуємо, платниками збору є водокористувачі – суб’єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи (крім бюджетних установ), постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують воду, отриману шляхом забору води з водних об’єктів (первинні водокористувачі) та/або від первинних або інших водокористувачів (вторинні водокористувачі), та використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.

Об’єктом оподаткування збором є фактичний обсяг води, який використовують водокористувачі, з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання (п. 324.1 Податкового кодексу, далі – ПК). 

Збір обчислюється виходячи з фактичних обсягів використаної води (підземної, поверхневої, отриманої від інших водокористувачів) водних об’єктів з урахуванням обсягу втрат води в їх системах водопостачання, встановлених у дозволі на спеціальне водокористування, лімітів використання води, ставок збору та коефіцієнтів.

Якщо до складу водокористувача входять структурні підрозділи, які не мають банківських рахунків, не ведуть окремого бухгалтерського обліку своєї діяльності, не складають окремого балансу, то декларації збору подаються і збір вноситься водокористувачем, до складу якого входять такі структурні підрозділи, за місцем знаходження водних об’єктів та за ставками збору, встановленими для цих водних об’єктів (п. 328.6 ПК).

Відповідно до пункту 323.2 ПК не є платниками збору водокористувачі, які використовують воду виключно для задоволення питних і санітарно–гігієнічних потреб населення (сукупності людей, які знаходяться на даній території в той чи інший період часу, незалежно від характеру та тривалості проживання, в межах їх житлового фонду та присадибних ділянок), у тому числі для задоволення виключно власних питних і санітарно–гігієнічних потреб юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та платників єдиного податку.

За матеріалами офіційного порталу ДФС.

 

Новини за темою:
Як відобразити в декларації зі спецводокористування старі і нові ставки збору?
Збір за спецводокористування: розміри ставок та порядок обчислення
Строк видачі дозволу на спецводокористування – не більше 30 днів

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!