Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

КМУ визначиться з типовим договором про управління багатоповерхівкою

5 липня 2016 р.

Найближчим часом Уряд має розглянути проект постанови Кабінету Міністрів України про затвердження Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком, яким регулюються відносини між керівником і співвласниками будинку.
У Мінрегіоні, зокрема, відзначають, що Міністерство підготувало всі підзаконні нормативно-правові акти, які дозволяють реалізувати Закон «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку».
Також 24 червня Мін'юстом зареєстровано проект наказу Мінрегіону «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з призначенням керуючого багатоквартирного будинку».
Згідно з моніторингом та аналізом процесу впровадження житлової реформи в Україні жителі близько 35% багатоповерхівок вже визначилися з подальшим управлінням своїх будинків. Вони або вибрали ОСББ, або залишили попереднього виконавця послуг.
У разі, якщо співвласники будинку не визначились з формою управління будинком, орган місцевого самоврядування повинен оголосити конкурс з призначення керуючого. Орган місцевого самоврядування повинен оприлюднити перелік таких будинків і умови проведення конкурсу. Також повинна бути проведена інвентаризація цих будинків.
Крім того, орган місцевого самоврядування повинен списати з балансу ті будинки, співвласники яких визначилися з формою управління. Порядок списання з балансу багатоквартирних будинків затверджений постановою Кабінету Міністрів України.
У Мінрегіоні також прокоментували інформацію про те, що з 1 липня ЖЕКи припиняють свою роботу. У Міністерстві відзначають, що ЖЕКи - такі ж учасники ринку управління, як і інші суб'єкти господарювання. Тому ЖЕКи також мають право взяти участь у конкурсі. Якщо мешканців будинку задовольняє той виконавець послуг, який в них діє, їм потрібно тільки зібратися і визначитися щодо продовження співпраці.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/KMU-opredelitsya-s-tipovym-dogovorom-ob-upravlenii-mnogoetazhkoj.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!