Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Ким і скільки працювати, щоб мати велику пенсію

14 квітня 2016 р.

Про пенсійну реформу в Україні говорять уже більше року, але суттєвих змін поки що не сталося.
Нині в Україні діє солідарна пенсійна система, за якої спочатку до Пенсійного фонду збирають всі пенсійні нарахування, а потім розподіляють ці гроші між усіма пенсіонерами. Раніше український уряд пропонував запровадити трьохкомпонентну накопичувальну систему.
Чимало розмов точиться також довкола питання підвищення пенсійного віку.

Згідно з законом за рахунок коштів Пенсійного фонду в солідарній системі сьогодні призначаються:
- пенсія за віком
- пенсія по інвалідності
- пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Право на пенсію за віком настає після досягнення 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років. При цьому передбачено поступове підвищення пенсійного віку для жінок. Нині право на пенсію за віком мають жінки, які досягли віку 57 років 6 місяців.

Хто найраніше йде на пенсію на пенсію?
Незалежно від віку, якщо стаж на цій роботі не менше 25 років, іти на пенсію можуть працівники, зайняті повний робочий день на підземних і відкритих гірничих роботах, зокрема, по видобутку вугілля та інших корисних копалин, на будівництві шахт і рудників та в металургії.
А робітники очисного вибою, прохідники, сталевари, машиністи кранів металургійного виробництва мають право на пенсію, якщо вони були зайняті на цих роботах не менше 20 років. Тобто, якщо людина починає у 20 років працювати сталеваром, і трудиться упродовж 20 років, то у 40 вже може йти на заслужений відпочинок.
Також право на пенсію не залежно від віку мають жінки, які працюють у сільськогосподарському виробництві та виховали п'ятеро і більше дітей до 14 років.

В яких професій є поняття – пенсія за вислугою років?
Право на пенсію за вислугою років мають окремі категорії працівників авіації і льотно-випробного складу (наприклад, працівники, які здійснюють управління повітряним рухом і мають свідоцтво диспетчера, чи бортпровідника) та деяких інших галузей народного господарства: робітники локомотивних бригад, працівники на залізничному транспорті та метрополітенів, плавсклад морського, річкового флоту і флоту рибної промисловості, спортсмени, педагоги, лікарі, артисти.
Згідно закону у період з 1 квітня 2016 року по 31 березня 2017 року стаж таких працівників має бути не менше 26 років у чоловіків і не менше 21 року у жінок.

Найбільша і найменша пенсія
Розмір призначеної пенсії не може бути нижчою 949 гривень (у інвалідів – 1074). Такі пенсії встановлюються особам без достатнього стажу та з низькою заробітною платою.
Максимальний розмір пенсії за чинним законодавством не може перевищувати 10740 гривень – з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.
Максимальні розміри пенсії встановлювали, як правило, суддям, прокурорам, народним депутатам України.

Детальніше дивись за посиланням: 24tv.ua/

Джерело: http://uteka.ua/ua/publication/Kem-i-skolko-rabotat-chtoby-imet-bolshuyu-pensiyu.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!