Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Які пенсії отримають українці після "першого кроку реформи" і що зміниться

4 серпня 2016 р.

Першим кроком пенсійної реформи має стати "осучаснення" пенсій. При розрахунку розміру пенсій враховують середній розмір зарплати за три останніх роки роботи. Середня зарплата зростає, і в результаті українці, які вийшли на "заслужений відпочинок" в різний час, але при цьому мають однаковий стаж і дохід, отримують різні пенсії. До 2012-го року пенсії перераховували з урахуванням темпів зростання середньої зарплати, проте після "осучаснення" призупинили. Як може змінитися дохід пенсіонерів, якщо "осучаснення" повернуть, і чи вистачить у уряду на це грошей.
Як хочуть "осучаснити" пенсії
Згідно з чинним законодавством, пенсія в Україні розраховується за формулою: П = Зп * Кс
П - розмір пенсії
Зп - заробітна плата (середня зарплата за три роки до виходу на пенсії помножена на коефіцієнт зарплати і страхового стажу)
Кс - коефіцієнт страхового стажу (залежить від стажу)
Коефіцієнт зарплати - співвідношення між середньою виплатою по країні і тієї, яку на той момент отримував пенсіонер. Від цього коефіцієнта безпосередньо залежить розмір пенсії.
Так, якщо, наприклад, зарплата за обраний період в два рази перевищувала середню по країні, то коефіцієнт буде дорівнювати 2, якщо на 35% - 1,35.
До 2012-го пенсії збільшували на 20% від зростання середньої зарплати по країні - вже кілька років ця норма закону не діє. В результаті, за даними Міністерства соціальної політики, понад 7 мільйонів українців мають розрахунковий базовий розмір пенсії менше прожиткового мінімуму.
Чиновники порахували, що для "актуалізації" пенсій буде досить індексувати весь розмір пенсії на розмір інфляції (раніше індексували тільки ту частину, яка знаходиться в межах прожиткового мінімуму).
Однак і цю індексацію призупинили в 2014-му році через різкого стрибка цін. Так, за два минулі роки рівень інфляції досяг 68,2%. Отже, мінімальну пенсію з 2014 до кінця 2015-го повинні були підвищити з 949 до 1596 гривень. А в цьому році - до 1787 гривень (за прогнозом Міністерства економічного розвитку, інфляція буде на рівні 12%).
Однак, на даний момент мінімальна пенсія в Україні - 1130 гривень. У Кабміні пояснили, ні в 2014-му, ні в 2015-му через військові дій і економічної кризи грошей на індексацію не було. В цьому ж році пенсії обіцяють підвищити на 16%.
Зараз уряд розглядає можливість повернути "осучаснення" пенсій. "З 2012 року осучаснення пенсій припинилося. Це означає, що тим, хто вийшов на пенсію до 2012-го року фактично виплати заморозили. І люди, маючи чималий стаж роботи і хороший заробіток свого часу, отримують зараз не перераховані пенсії. Якщо пенсії" осучаснять ", з огляду на зростання середньої зарплати, деякі пенсіонери отримають значну" прибавку ". Однак для цього в дефіцитному Пенсійному фонді доведеться знайти додатково мільярди гривень. Навіть з невеликими пенсіями, які отримують українці на даний момент, з державного бюджету доводиться покривати" дірку "в Пенсфонда в розмірі 145 мільярдів гривень. Тих податків, які платять до Пенсійного фонду працюють українці катастрофічно не вистачає.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://ua.today/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kakie-pensii-poluchat-ukraincy-posle-pervogo-shaga-reformy-i-chto-izmenitsya.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!