Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як зарахувати суми сплачених авансових внесків при виплаті дивідендів у зменшення податку на прибуток

22 вересня 2016 р.

Авансовий внесок при виплаті дивідендів за підсумками звітного кварталу, півріччя, трьох кварталів розраховується зі всієї суми дивідендів, що підлягають виплаті, якщо на момент виплати таких дивідендів декларація з податку на прибуток за звітний рік, на який припадають такі періоди, не подана.
Якщо на момент виплати дивідендів за IV квартал звітного року податкова декларація з податку на прибуток підприємств за такий рік подана та зобов’язання, нараховані у такій декларації, погашені, то авансові внески нараховуються на суму перевищення дивідендів, що підлягають виплаті за IV квартал звітного року, над значенням об’єкта оподаткування податком на прибуток за такий рік, поділеному на 12 та помноженому на 3 (пропорційно кількості місяців, за які виплачуються дивіденди).
Сума сплачених авансових внесків з податку на прибуток при виплаті дивідендів підлягає зарахуванню у зменшення податкового зобов’язання з податку на прибуток, задекларованого у податковій декларації за звітний (податковий) рік (пп. 57.11.2 п. 57.11 ст. 57 Кодексу).
Відповідно до п. 137.4 ст. 137 Кодексу податковими (звітними) періодами для податку на прибуток підприємств, крім випадків, передбачених п. 137.5 ст. 137 Кодексу, є календарні: квартал, півріччя, три квартали, рік. При цьому податкова декларація розраховується наростаючим підсумком. Податковий (звітний) період починається з першого календарного дня податкового (звітного) періоду і закінчується останнім календарним днем податкового (звітного) періоду.
Сума сплачених авансових внесків у зв’язку із виплатою дивідендів у звітному (податковому) періоді відображається у рядку 16.3 додатка ЗП до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.10.2015 № 897 (далі — Декларація).
У рядку 16.3.1 додатка ЗП до Декларації, а після внесення змін до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств наказом Міністерства фінансів України від 08.07.2016 № 585 — рядку 16.4.1 додатка ЗП до Декларації, за перший квартал, півріччя, три квартали, рік, відображаються сплачені у першому кварталі, півріччі, трьох кварталах, році авансові внески при виплаті дивідендів, що відносяться на зменшення нарахованої суми податку за відповідний звітний період (перший квартал, півріччя, три квартали, рік).
З цього приводу надано роз’яснення Державною фіскальною службою України у листі від 30.08.2016 р. № 18734/6/99-99-15-02-02-15.

ДПІ у Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-zachislit-summy-uplachennyx-avansovyx-vznosov-pri-vyplate-dividendov-v-umenshenie-naloga-na-pribyl

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!