Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як «спрощенцям» оформляти первинні документи при придбанні сільгосппродукції у населення

27 червня 2017 р.

Для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, ведення яких передбачене законодавством.
Закупівлю сільськогосподарської продукції фізособами-підприємцями – платниками єдиного податку у населення потрібно оформити такими первинними документами:
– закупівельним актом (форму закупівельного акта наведено в додатку 5 до п. 2.1 Методичних рекомендацій, затверджених наказом Мінекономіки від 17.06.03 р. № 157), який необхідно складати з кожним продавцем;
– закупівельною відомістю (про можливість оформлення готівкових розрахунків зі здавальниками сільгосппродукції відомостями сказано у п. 3.4 гл. 3 Положення, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637. У таких відомостях зазначаються прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції та суми виплаченої готівки, які засвідчуються підписом здавальника. У додатку 1 до Положення наведено форму відомості на виплату грошей, проте використовувати її для оформлення готівкових розрахунків зі здавальниками сільгосппродукції можна лише після доопрацювання (доповнення додатковими графами). Однією закупівельною відомістю можна оформити розрахунки з кількома здавальниками сільгосппродукції.
Закупівельний акт та закупівельна відомість повинні містити, зокрема, такі дані:
– місце укладання угоди;
– П. І. Б. продавця;
– найменування продукції;
– ціну одиниці продукції;
– обсяг проданої продукції;
– суму виплачених коштів;
– підпис продавця про отримання цих коштів.
У цих документах слід також зазначити реєстраційний номер облікової картки платника податків – продавця сільгосппродукції або серію та номер паспорта (якщо продавець через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний контролюючий орган і має позначку в паспорті), реквізити Довідки про наявність у фізособи земельних ділянок (форма № 3-ДФ) (за її наявності) та загальну суму нарахованого доходу і суму утриманого при виплаті коштів ПДФО (якщо він утримувався).

Джерело: https://uteka.ua/.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!