Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як українські банки дивляться на кредитування бізнесу

13 червня 2016 р.

Українські банки дивляться на кредитування бізнесу без ентузіазму. І обсяги позик, залучені ринком, невблаганно скорочуються. Так, згідно з даними Національного банку України (НБУ), за 2015 рік портфель корпоративних кредитів ужался на 2,1% або на 16,6 млрд гривень, а за 4 місяці скоротився ще на 8,1 млрд гривень.
При цьому в портфелях вже виданих позик, превалюють кредити в іноземній валюті (їх - близько 60%), а частка проблемної заборгованості перевищує 23%. Хоча, за інформацією, озвученою заступником голови НБУ Катериною Рожкової, реальна частина "поганих" боргів може виявитися вдвічі вище. Про це, побічно свідчить іоб'ем резервів, сформований банками під заборгованість юросіб - понад 37% сукупного кредитного портфеля.
Банкіри ж дають песимістичні прогнози і заявляють, що в умовах падаючої економіки безглуздо чекати зниження ставок і відновлення кредитування.
Причини заморожування кредитування як фізичних осіб, так і бізнесу, очевидні. З одного боку, значно впала платоспроможність українських компаній, і погіршилося їх фінансовий стан. Якщо вірити даним Держслужби статистики, за 2015 рік великі і середні підприємства отримали понад 230 млрд гривень збитків, а в першому кварталі 2016 року - 156 млрд гривень збитків.
Плюс до всього, бізнес просто не може собі дозволити користуватися позиковими коштами в умовах скорочення обсягів виручки, втрати не тільки внутрішніх, але і зовнішніх ринків збуту. Наприклад, за 2015 рік експорт українських товарів скоротився майже на 30% або більше ніж на 15 млрд доларів. Ще одна причина, по якій компанії не можуть користуватися позиками - конфлікти з фіскальними та іншими контролюючими органами.
Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://toneto.net/.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-ukrainskie-banki-smotryat-na-kreditovanie-biznesa.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!