Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як стати юристом за новими правилами

25 серпня 2016 р.

Юридична спеціальність вже багато років тримає пальму першості у виборі абітурієнтами майбутньої професії. Це стосується як бюджетників, так і контрактників.
Незважаючи на лідерську позицію спеціальності «Право», навколо неї тривають експерименти. І однією з новацій, які пропонуються, є введення для юристів єдиного зовнішнього кваліфікаційного іспиту, який після закінчення магістратури складатимуть усі правознавці.

Пілотний проект

Планується, що в основу кваліфікаційного іспиту для юристів ляже минулий в цьому році пілотний проект вступу на магістратуру за фахом «Право» за технологією ЗНО. Нагадаємо, єдине тестування для вступу до магістратури за даною спеціальністю відбулося 23 липня.
У проекті брали участь 9 вищих навчальних закладів: Львівський національний університет України, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Міжнародний університет розвитку людини «Україна», Національний технічний університет «Київський політехнічний інститут», Національний університет «Одеська юридична академія», Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого, Одеський національний морський університет та Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича.
Як стверджують експерти, введення стандартизованого тестування для навчання в магістратурі вплине на якість юридичної освіти і створить об'єктивні умови для всіх учасників вступної кампанії. Так, тестування з використанням технологій ЗНО дозволить вирішити кілька завдань. По-перше, воно допоможе якісно відібрати студентів для продовження навчання в магістратурі, по-друге, зробить процес відбору прозорим. Третє завдання - спрощення процедури вступу як для вищих навчальних закладів, так і для абітурієнтів. Абітурієнт зможе одночасно вступати до магістратури на спеціальність «Право» в кілька університетів, які погодилися взяти участь в пілотному проекті. І по-четверте, відбудеться апробація стандартизованого тестування на рівні університетської підготовки.
Нагадаємо, що для участі в тестуванні для вступу до магістратури з використанням технологій ЗНО абітурієнт повинен подати документи до приймальної комісії, отримати екзаменаційний лист і прийти в певний пункт тестування (в цьому році воно проходило 23 липня). Іспит складається з двох блоків - «Право» та «Англійська мова». Блок по праву містить тести з юридичних дисциплін і загальним правовим компетенцій. Вступники, які у вищому навчальному закладі вивчали іншу іноземну мову, могли здати вступний іспит з цієї мови.
При надходженні на магістратуру діє загальне правило, і абітурієнт, який бере участь в експерименті, може подати до 15 заяв на 5 спеціальностей. Від беруть участь в експерименті абітурієнтів, які надходили до магістратури на спеціальність «Право», було зареєстровано понад 3 тис. заяв. Прийняли участь в тестуванні 1 тис. 878 абітурієнтів.

Докладнішу інформацію можна знайти за посиланням: http://sud.ua/

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-stat-yuristom-po-novym-pravilam

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!