Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як за допомогою держави купити вікно, котел або утеплити стіни зі знижкою в 70 %

19 травня 2016 р.

За допомогою державної програми "Тепле житло" українці можуть купувати вікна з величезними знижками.
Разом з потеплінням в Україні настає сезон ремонтів. У Державному агентстві з енергоефективності впевнені, для того, щоб взимку українці менше платили за опалення, вже зараз варто подумати над тим, щоб замінити вікно і утеплити стіни в квартирі.
Хто може отримати кредит на енергозбереження
З 1 травня в Україні газ подорожчав на 91%. В результаті цього, як зазначають в Кабміні, тариф на опалення наступної зими можуть підвищити на 60-90%. Для того, щоб витрачати менше "блакитного палива", чиновники радять українцями всерйоз задуматися про енергозбереження.
Для цього в першу чергу необхідно замінити вікна та утеплити стени.Государственние програми "Теплий дім" і "Тепле житло" дозволяють зробити це зі знижкою до 70%.
Так, будь-який українець (або ОСББ) може звернутися в один з трьох банків ( "Ощадбанк", "Укрексімбанку" або "Укргазбанк") з проханням надати кредит на заходи з підвищення енергоефективності: купити не газовий котел, нові вікна або утеплити стіни. Частина кредиту компенсує держава, а другу частину можна гасити протягом 3-х років. З 2016-му році на такі кредити планують витратити близько 8 мільярдів гривень.
У Державному агентстві з енергоефективності кажуть, на даний момент програма діє на всій території України. Кількість кредитів, які беруть українці, зростає, і, як сподіватися в Кабміні, разом з цим знизиться і споживання газу.
Експерти кажуть, 40 % тепла "йде" з приміщення через вікна. Для того, щоб зберегти тепло в квартирі, варто встановити двокамерні склопакети.
Скільки вдасться заощадити
Для тих українців, які отримують субсидії, діє фіксована знижка - 70 %. Так, наприклад, якщо нове вікно з установкою коштує 3 тисячі гривень, заплатити за нього доведеться всього 900 гривень.
Що потрібно знати про кредит на енергозбереження:

  • Мінімальний розмір кредиту - 10 тисяч гривень, максимальний - 50
  • Кредит дають на три роки
  • Тим, хто не отримує субсидії, держава "погасить" 30% кредиту, субсідіантам - 70 %
  • Перший внесок - 10 %
  • Після того, як буде взято кредит, держава погасить свою частину через три місяці

За інформацією Національного екологічного центру України з енергозбереження, для ОСББ, яке встановило лічильники, змінило вікна і утеплити стіни, "теплий кредит" окупить себе вже через п'ять років.

Джерело: https://uteka.ua/ua/publication/Kak-s-pomoshhyu-gosudarstva-kupit-okno-kotel-ili-uteplit-steny-so-skidkoj-v-7.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!