Баланс группа компаній

Бухгалтерія - це любов!

(056) 370-44-25
Замовити дзвінок

Як відпустити працівника у відпустку за свій рахунок?

11 липня 2014 р.

Між підприємцем і працівником укладено трудовий договір. Працівник просить надати йому відпустку без збереження заробітної плати. Чи може підприємець надати таку відпустку? Як це оформити?
Будь-який роботодавець (і підприємець – не виняток) може надати працівникові таку відпустку. Вимоги КЗпП і Закону від 15.11.96 р. № 504/96-ВР поширюються абсолютно на всіх роботодавців.
Працівник повинен подати роботодавцеві заяву про надання йому відпустки без збереження заробітної плати. У заяві він зазначає причину, з якої у нього виникла необхідність у такій відпустці. На підставі цієї заяви підприємець видає наказ або розпорядження, з яким знайомить працівника під підпис.
Майте на увазі, що не можна відмовити у відпустці категоріям працівників, зазначеним у ст. 25 Закону № 504/96-ВР. Але такі працівники зобов`язані подати роботодавцеві документи, що підтверджують їх особливий статус.

Зразок наказу (розпорядження) див. у «БАЛАНС» № 43, який вийшов з друку 29.05.14 р.

Новини за темою:
Відпустки соціальні, навчальні та „безоплатні”.
Чи можна працівнику-інваліду надати відпустку за свій рахунок на строк більше 30 календарних днів?
Чи оплачується лікарняний жінці в декретній відпустці, яка працює на умовах неповного робочого часу?
Індексація зарплати: відповідаємо на ваші запитання.

Приєднуйтесь до нашої сторінки та отримуйте новини першими!

Дякую, я вже з вами!